• Neem telefonisch contact op! 030 410 0108

Eligenstraat 39 Utrecht

Te koop

Eligenstraat 39
3512 PT, Utrecht

€ 545.000 / K.K.

Specificaties

  • Woonoppervlakte: 68 m2
  • Perceeloppervlakte: 47 m2
  • Inhoud: 252 m3

Omschrijving

Charmante monumentale 4-kamer stadswoning met sfeervolle patio in het historische centrum van Utrecht, grenzend aan de “Oude Hortus” de botanische tuin van Utrecht.

Deze sfeervolle woning aan de Eligenstraat is helemaal klaar voor nieuwe bewoners! Met een fijne woonkamer, drie slaapkamers en beschut tuintje op het zuidoosten is dit een heerlijk huis voor iedereen die in het centrum van Utrecht wil wonen. De locatie is uniek in een van de rustigste straatjes van het centrum, met de Nieuwegracht letterlijk om de hoek en volop historie onder je voeten. Als je wilt kun je met je eigen SUP of opblaasbootje zo aan het einde van de straat naar de Nieuwe Gracht om Utrecht vanaf het water te beleven. Kortom, deze woning heeft het!

V 4-kamer woning in het historische centrum van Utrecht
V Groene, beschutte patio op het zuidoosten
V Als buren van de Oude Hortus gratis toegang tot de botanische tuin, een verlengstuk van jouw tuin
V Strak afgewerkt met o.a. houten vloer, frisse wandafwerking en modern kleurgebruik
V Moderne open keuken met inbouwapparatuur
V moderne en nieuwe stijlvol ingerichte badkamer en toilet
V Los van het woonoppervlak is er nog ca. 15 m2 met beperkte stahoogte (<1,5m) en ca. 4 m2 overige inpandige ruimte
V Verrassend veel slimme opbergruimte
V Drie slaapkamers
V Dubbel glas (HR++)
V Gemeentelijk monument
V Erfpacht eeuwigdurend afgekocht
V Parkeren met vergunning
V Nabij OV, winkels, horeca etc.
V Slechts 10 minuten fietsen van Utrecht CS
V Energielabel C (geldig tot 2035)
V Oplevering in overleg

De Eligenstraat is een charmant, eeuwenoud straatje midden in de Utrechtse binnenstad. De straat ligt tussen de Lange Nieuwstraat en de Nieuwegracht en is slechts zo'n 110 meter lang. Hier woon je letterlijk in de geschiedenis: op nummer 2 zijn sporen gevonden van ruim 2000 jaar bewoning, van Romeinse tijd tot nu. Tegelijkertijd is het een oase van rust, waarin je de vogels hoort fluiten en de vroedmeesterpad hoort kwaken, met uitzicht op de Oude Hortus en op loopafstand van onder andere het Ledig Erf, de Twijnstraat, het Universiteitsmuseum en de botanische tuin. Voor een drankje wandel je naar café Rubens, en voor je boodschappen of een bioscoopbezoek hoef je de buurt nauwelijks uit. Een unicum wonen in het hart van de stad met het gevoel van een verborgen hofje. Een straat waar je elkaar kent en buurtfeesten worden gehouden.

INDELING
Begane grond:
Entree met hal, toilet met fontein en granito vloer tegels, meterkast en trapopgang naar 1ste verdieping. De woonkamer is licht en sfeervol, met hoge plafonds, originele balken en een prachtige grenen vloer. Aan de voorzijde is ruimte voor een gezellige zithoek, achterin een fijne eethoek met zicht op het groen van de patio. De open keuken is strak uitgevoerd en voorzien van combi-oven, gaskookplaat, Boretti afzuigkap, vaatwasser en praktische opberglades. Achter de keuken bevindt zich de wasruimte met aansluitingen voor wasmachine en droger, plus extra bergruimte. Vanuit hier loop je zo de knusse, groene patio in.
Via een vlizotrap bereik je de handige vliering, ideaal voor koffers en seizoensspullen.

1e Verdieping:
Overloop met inbouwkast en toegang tot twee slaapkamers en de badkamer. De badkamer is in 2021 vernieuwd en stijlvol afgewerkt met visgraattegels wandtegels en granito vloertegels, ruime douchecabine voorzien van inklapbare douchdeuren om meer ruimte te ervaren, wastafelmeubel, tweede toilet en een dakraam dat veel daglicht binnenlaat.

2e Verdieping:
Ruime zolder met karakteristieke balken en een warme afwerking. Deze verdieping is in te richten als slaapkamer of werkkamer, met plaats voor een tweepersoonsbed of een ruim bureau. Dankzij het grote dakraam is het hier heerlijk licht.

Tuin:
Het plaatsje ligt op het zuidoosten en is aangelegd als sfeervolle patio. Het is een groen en beschut verlengstuk van de woning, ideaal voor een kop koffie in de ochtendzon of een borrel in de middagzon. Er is voldoende plek voor een zitje en dankzij de begroeiing voelt het heerlijk privé.

Kortom, een verrassend ruime en goed afgewerkte woning op een unieke locatie in Utrecht. Zie jij jezelf hier al wonen? Maak dan snel een afspraak met je (NVM) makelaar of vraag een bezichtiging aan via Funda. Er zijn diverse NVM-clausules van toepassing (zie brochure). Gunning aan verkoper. We hebben ons best gedaan om alle info zo scherp en up-to-date mogelijk te presenteren. Fouten zijn nooit uit te sluiten. Check daarom altijd zelf de belangrijke details voordat je een beslissing neemt.

Je gebruikt een verouderde webbrowser

Deze website maakt gebruik van moderne technieken die niet worden ondersteund door jouw webbrowser. Update mijn webbrowser

×